Rozprávky a príbehy na opätovné formovanie klímy v triede

Dĺžka videa: 1:04:19

Žiaci boli vyše roka na dištančnej výučbe a teraz sa začali postupne vracať do bežného chodu vyučovania. Každé dieťa si však počas roka doma niečím prešlo... Ako zistiť mieru pozitívnej klímy v triede? Ako zistiť ochladenie vzťahov? Ako zistiť pozitívneho/negatívneho lídra v triede? Ako podporiť porozumenie medzi žiakmi?

Webinár vznikol v máji 2021, počas postupného návratu detí do škôl po druhej vlne koronavírusu a reaguje na novovzniknuté problémy detí, ktoré sa vzdelávali dištančne.  

Čo si odniesli účastníci webinára na prácu so žiakmi? 

- bohaté možnosti využitia rozprávky, telenovely, príp. literárneho diela - práca s rozprávkovými postavami, kartičky rozprávkových postáv

- výber rozprávky, ktorá najviac vystihuje triedu, rodinu - jednotlivo, i v skupinách

- priraďovanie rozprávkovej postavy k svojim spolužiakom, učiteľovi

- práca s čarovným prútikov - čo by som chcel zmeniť, keby som mal čarovný prútik...

- ktorou rozprávkovou bytosťou by som chcel byť - vzory

Zdroj: Spätná väzba účastníkov webinára

Sériu webinárov, ktoré pomôžu školám lepšie sa pripraviť na prechod z dištančného na prezenčné vzdelávanie, podporil Nadačný fond Slovenských elektrární pri Nadácii Pontis a Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.  Máte prístup do Online živej knižnice?

  Pre prístup k tomuto webináru potrebujete mať aktívne ročné predplatné Online živej knižnice alebo zakúpený prístup k webináru. Pre pokračovanie sa zaregistrujte. Ak už máte predplatné alebo zakúpený prístup k webináru alebo ide o bezplatný webinár, prihláste sa, prosím.

  Cena: 4,90
  Prístup na: 10 dní

  Materiály

  K webináru neexistujú žiadne materiály.

  Online živú knižnicu prevádzkuje EDUMA, n.o.
  www.eduma.sk