Prevencia a riešenie šikany a kyberšikany pomocou storytellingu

Dĺžka videa: 59:35

Žiaci boli vyše roka na dištančnej výučbe a teraz sa začali postupne vracať do bežného chodu vyučovania. Každé dieťa si však počas roka doma niečím prešlo... Ako rozprávať o šikane a kyberšikane? Ako zistiť, či žiak počas izolácie nebol obeťou šikany? Ako postupovať v pomoci dieťaťu zasiahnutého šikanou? Ako pracovať s triedou, kde sa šikana objaví?

Webinár vznikol v máji 2021, počas postupného návratu detí do škôl po druhej vlne koronavírusu a reaguje na novovzniknuté problémy detí, ktoré sa vzdelávali dištančne.  

Čo si odniesli účastníci webinára na prácu so žiakmi? 

"Info o e-bookoch, online živej knižnici a veľmi sa mi páčilo odporúčanie na využitie uvedených rozprávok, ktoré sú v pohode vhodné aj pre starších žiakov -tá tabuľka - úplne si ju viem predstaviť namiesto hociakého sociometrického dotazníka. Spolupracujem s profesorkami etiky a občianskej náuky, určite si dáme stretko a zvážime registráciu pre školu."

"Praktické tipy, nie len suchá teória, ktorá je všade dostupná."

Zdroj: Spätná väzba účastníkov webinára

Sériu webinárov, ktoré pomôžu školám lepšie sa pripraviť na prechod z dištančného na prezenčné vzdelávanie, podporil Nadačný fond Slovenských elektrární pri Nadácii Pontis a Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis.

  Máte prístup do Online živej knižnice?

  Pre prístup k tomuto webináru potrebujete mať aktívne ročné predplatné Online živej knižnice alebo zakúpený prístup k webináru. Pre pokračovanie sa zaregistrujte. Ak už máte predplatné alebo zakúpený prístup k webináru alebo ide o bezplatný webinár, prihláste sa, prosím.

  Cena: 4,90
  Prístup na: 10 dní

  Materiály

  K webináru neexistujú žiadne materiály.

  Online živú knižnicu prevádzkuje EDUMA, n.o.
  www.eduma.sk