Ako (ešte) lepšie pracovať so storytellingom?

Vo videu sa dozviete o využívaní príbehov počas vyučovania. Dostanete množstvo tipov, ako urobiť vyučovanie pre deti motivujúce a zaujímavé. Podelíme sa s Vami o príklady dobrej praxe, ktoré fungujú.

Účastníci webinára sú učitelia Vnímavých škôl, ktorí už absolvovali predchádzajúce vzdelávanie ohľadom storytellingu, čiže záznam je určený pre učiteľov, ktorí sa už aspoň minimálne stretli so storytellingom vo výučbe.

Webinár vznikol v apríli 2020, počas prvej vlny koronavírusu a reaguje na novovzniknuté potreby učiteľov, ktorí prešli na systém vzdialeného vzdelávania. Dozviete sa, ako môžete vďaka príbehom nielen učiť, ale aj pracovať s atmosférou a so vzťahmi v triede.

Čo si odniesli účastníci webinára pre svoju učiteľskú prax?

„Konkrétne postupy ako uľahčiť deťom obdobie bez fyzického kontaktu s rovesníkmi, pedagógmi. Príklady zvládnutia stresu z koronavírusu. Príklady dobrej praxe.“

„Energiu do ďalšej kreatívnej práce.“

„Veľa prežitých skúseností, ktoré môžu prispieť k lepšiemu pochopeniu detí z MRK a tým k ešte lepšiemu vzájomnému vzťahu a ich rozvoju.“

Zdroj: spätná väzba účastníkov

Účastníci tohto webinára súhlasili so zverejnením svojich tvárí vo videu.

• - Práca s emóciami s využitím obrázkov
  • - Využitie príbehov v e-bookoch
  • - Video príbehy z Online živej knižnice
  • - Extra tipy dobrej praxe počas korony
  • - Príbeh mena
  • - Ako pracovať s atmosférou v kolektíve, so vzťahmi a špecifickými potrebami
  • - Čo znamená byť Vnímavá škola?
  • - Využitie príbehov na odbornej škole
  • - Ako podporiť motiváciu a zvýšiť záujem žiakov